Crowdsourcing - Sprinet.pl
Logowanie

Instytut Promocji i Rozwoju Regionów

ul. Kilińskiego  2
35-005 Rzeszów
st.ipirr@gmail.com
ipirr.org
Wyszukiwanie zaawansowane

Projekt

Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury

Forma projektu: Publiczny Status projektu: zamknięty Czas trwania: 2014-10-01 - ---- - -- - -- Kategorie: instytucje rządowe / administracja publiczna
Opis projektu
Projekt „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” ma na celu popularyzację regionalnych zabytków architektury oraz zwiększenie ich rozpoznawalności pośród turystów, miłośników podróżowania oraz lokalnej społeczności. Ma przyczynić się także do odkrywania cennych zasobów kulturalnych miejscowości, a także zwiększenia aktywności turystycznej w regionie.
Zgłoszono 163 pomysły
Podziel się:
Projekt „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” ma na celu popularyzację regionalnych zabytków architektury oraz zwiększenie ich rozpoznawalności pośród turystów, miłośników podróżowania oraz lokalnej społeczności. Ma przyczynić się także do odkrywania cennych zasobów kulturalnych miejscowości, a także zwiększenia aktywności turystycznej w regionie.

Na Platformie Sprinet zamieszczono najciekawsze pałace i zamki charakterystyczne dla poszczególnych województw. Każdy z nich posiada historyczny opis oraz zdjęcie oddające charakter obiektu. Kolejnych zgłoszeń obiektów zabytkowych mogą dokonywać samorządy, turyści, miłośnicy zabytków, a także mieszkańcy regionu, jako atrakcję turystyczną swojego regionu, która wyróżnia go na mapie turystycznej.

ZASADY PROJEKTU:

1. Warunkiem udziału w projekcie „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” jest zgłoszenie własnej propozycji  obiektu zabytkowego (dwór, pałac, ratusz, zamek, itp.) przy wykorzystaniu formularza „dodaj pomysł”.

2.  Zamieszczając obiekt zabytkowy, należy pamiętać by umieścić opis obiektu (ok. 1500 znaków) oraz zdjęcia, które oddają charakter obiektu zabytkowego. 

3. Adresatami projektu – są samorządy, turyści, podróżnicy, miłośnicy zabytków, a także mieszkańcy regionu. Każdy z wymienionych, po zalogowaniu na Platformę Sprinet może zamieścić obiekt zabytkowy, jako atrakcję turystyczną swojego regionu.

4. Każdy z użytkowników może zagłosować na dowolny zabytek oraz dodać komentarz związany np. z pobytem w tym obiekcie lub zachęcający do odwiedzenia tego zabytku. 

5. Partnerami Wydarzenia - jako fundatorzy nagród są: Wydawnictwo Bezdroża, Sieć Księgarni Nova, które ufundowały przewodniki opisujące szlaki i atrakcyjne turystycznie miejsca w kraju jak i zagranicą. Klub Fitness Point przeznaczył koszulki oraz sportowe bidony. Paltforma crowdsorucingowa Sprinet ufundowała płyty muzyczne, a sklep internetowy kolba.pl przekazał noże turystyczne marki Joker.

6. Autorów najciekawszych (naszym zdaniem) opisów i zdjęć obiektów zabytkowych - nagrodzimy zestawem nagród w postaci: przewodniki turystyczne (Bezdroża i Nova), nóż Joker (kolba.pl), bidon (Fitness Point), płyta muzyczna CD (Sprinet). 

7. Autorów najciekawszych (naszym zdaniem) komentarzy - nagrodzimy zestawem nagród w postaci: przewodniki turystyczne (Bezdroża i Nova), koszulka sportowa (Fitness Point), płyta muzyczna CD (Sprinet).

8. Nagrodą dla zwycięskiego obiektu (zdobywcy największej liczby głosów), będzie możliwość zrealizowania własnego, indywidualnego projektu o dowolnej tematyce z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia Platformy Sprinet.

9. Zakończenie projektu: 30 czerwca 2015. 

10. Ogłoszenie wyników i powiadomienie nagrodzonych uczestników konkursu: lipiec 2015.

11. Projekt ma charakter otwarty.

Zamknij

Najaktywniejsi użytkownicy

Jolanta B.
281 pkt
kreator
Marian L.
207 pkt
komentator
Urszula R.
166 pkt
kreator
Informacja T.
150 pkt
nowy
Wojciech D.
132 pkt
kreator
kuba p.
114 pkt
komentator
Kacper S.
100 pkt
nowy
Magdalena M.
99 pkt
komentator
Artur M.
95 pkt
komentator
Pomysł
172
3
175

Zamek w Lublinie

Profil: Instytut Promocji i Rozwoju Regionów Opublikowany 01.10.2014 15:42:03 przez szlakiemzabytkow.
99% z 178 głosów oddano na tak 178 172 3
Zamek w Lublinie, obecnie siedziba Muzeum Lubelskiego. Zamek został wzniesiony w XIV w. w stylu gotyckim. Tutaj na sejmie walnym w Lublinie, 1 lipca 1569 r. podpisano międzynarodową umowę pomiędzy Koroną Królestwa Polskiego a Wielkim Księstwem Litewskim, która przeszła do historii jako Unia Lubelska.

Zabudowa lubelskiego wzgórza zamkowego jest wyjątkowo cennym zespołem zabytków. Najstarszym z nich jest romańska wieża obronno-mieszkalna (donżon) z 1 połowy XIII w., która dała początek średniowiecznemu zamkowi. Z tarasu widokowego na jej szczycie podziwiać można panoramę Lublina.

Najcenniejszym zabytkiem kompleksu zamkowego jest Kaplica Trójcy Świętej. Wzniesiona wraz zamkiem pełniła funkcję kaplicy królewskiej. W latach 1416-1418 z inicjatywy króla Władysława Jagiełły jej wnętrze zostało w całości pokryte bezcenną polichromią bizantyńsko-ruską. To spotkanie i koegzystencja dwóch wielkich kultur Zachodu i Wschodu,  stanowi o unikatowości zabytku w skali międzynarodowej. Kaplica została wpisana na listę Dziedzictwa Europejskiego, jest jednym z najcenniejszych i najważniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. W 2011 r. w plebiscycie magazynu „National Geographic Traveler” zdobyła tytuł jednego z 7 nowych cudów Polski.

Zamek został zniszczony został w XVII w. Obecny neogotycki budynek zamku zbudowany został w latach 1823-1826 z przeznaczeniem na więzienie. Funkcję tę pełnił aż do 1954 r. Zamek Lubelski wraz z zabytkowym zespołem Starego Miasta został uznany za Pomnik Historii.

Od 1957 r. jest główną siedzibą Muzeum Lubelskiego, jednego z największych muzeów na wschodzie Polski. Jego bogate zbiory o znaczeniu krajowym i europejskim eksponowane są na wystawach tematycznych na Zamku Lubelskim oraz oddziałach muzeum.
Status: nowy (01.07.2015 08:52:50)
+1 [1]    
zdrowamarchewka
Kościół Trójcy Świętej - WARTO OBEJRZEĆ - nazywany Kaplicą Zamkową jest jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Na tyłach zamku!
+1 [1]    
lipa-marian
Zamek w Lubinie NOCĄ [!!!] wow robi wrażenie - miałem możliwość zobaczenia kilku ujęć w necie, ale na żywo musi wyglądać 3xlepiej. Pozdrowienia dla Lublina :]
+3 [3]    
jolka0230
Gorąco polecam zwiedzenie zamku,wspaniałe miejsce,niesamowita panorama Lublina,ciekawe muzeum,godne zobaczenia i poznania.Zamek pięknie się prezentuje o zachodzie słońca,wizytówka miasta Lublin,przyciąga turystów i zachęca do poznania swojej historii.
Realizacja: Logito sp. z o.o.
SPRINET POLSKA Sp. z o.o.
35-111 Rzeszów
ul. Legionów 31
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje – inwestujemy w Waszą przyszłość
Serwis sprinet.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.